برگزاری کلاسهای آنلاین در ایام قرنطینه در پانسیون مطالعاتی مینروا

در کنار بهره مندی از فضای مطالعاتی و امکانات مختلفی که آکادمی مینروا در اختیار دانش آموزان قرار میدهد، استفاده از کلاسهای خصوصی به شیوه های مختلف ( اعم از اینکه دانش آموز صرفاً از کلاسهای آکادمی مینروا استفاده نموده و معلم مدنظر خود را داشته باشد و یا از حضور و آموزش معلمان خصوصی متبحر در پانسیون مطالعاتی مینروا منتفع گردد) از جمله ویژگی هایی است که دانش آموز می تواند از آن ها بهره مند شود.

دانش آموز با ثبت نام در پانسیون مطالعاتی مینروا می تواند از حضور مشاوران تحصیلی، روان شناسی و همچنین کلاسهای خصوصی در دروس مختلف، بهره جوید.

اما با توجه به شرایط خاص پیش آمده و تعطیلی اجباری پانسیون، دیگر امکان استفاده از پانسیون و حضور در آن و در همین راستا، استفاده از فضای  آموزشی با وجود معلمان خصوصی، برای دانش آموزان وجود ندارد.

اما مسئولین و معلمان مینروا مانند گذشته کماکان مسئولیت پیشبرد برنامه های تحصیلی دانش آموزان را بر عهده دارند و این مهم را متعهدانه حتی در ایام تعطیل، به انجام می رسانند.

این جریان بدین شکل ادامه پیدا کرده است که معلمان مسئول آکادمی مینروا از طرق مختلف از جمله اینترنت و استفاده از فضای مجازی و به صورت  آنلاین، با همان کیفیت همیشگی (حتی با توجه به بیان تجربیات دانش آموزان، شاید با کیفیتی بالاتر) کلاسها را برگزار می نمایند.

روشهای برگزاری کلاسهای مجازی و آموزش آنلاین

استفاده از شیوه ها و برنامه های به  روز و حرفه ای که بیشترین امکانات را به دانش آموز برای مطالعه آنلاین و حضور در کلاسهای مجازی می دهد، از جانب معلمان خصوصی مینروا مورد توجه  قرار گرفته و ارائه میگردد.

Skyroom,  Adobe connect,  Google hangout

اینها نمونه هایی از برنامه هایی هستند که معلمان خصوصی مینروا در ایام قرنطینه از آنها استفاده می کنند و از طریق شیوه هایی مانند آپلود کردن فایل های  پی دی اف در این برنامه ها و یا گذاردن نمونه تست های کنکور در هر درس در این محیط های تخصصی، مانند قبل و شرایط عادی، تلاش می کنند که دانش آموزان از برنامه های آموزشی و تحصیلی جا نمانند و قرنطینه باعث افت و یا مانع پیشبرد اهداف و زمان بندی درسی آنها نشود.

برگزاری کلاسهای آنلاین در ایام قرنطینه در پانسیون مطالعاتی مینروا

مزایای برگزاری کلاس های آنلاین

از جمله مزایای برگزاری کلاس های آنلاین، برگزاری کلاس های مجازی به بیان برخی از دانش آموزان، این است که زمانبدی برگزاری کلاس ها و  هماهنگی با معلمان بسیار ساده تر شده است.

همچنین  حضور در کلاس و تنظیم وقت و یا دیر و زود رسیدن به سر کلاس، از طریق برگزاری کلاس های آنلاین جبران گردیده است.

معلمان از طریق این برنامه های پیشرفته که خیلی هم نیاز به اینترنت با سرعت بالا ندارند و همه جوانب تسهیلاتی در آنها و انتخاب آنها در نظر گرفته شده است، در طول کلاس متکلم وحده می باشند.

دانش آموز هم  می تواند در طول برگزاری کلاس، میکروفون خود را به حالت سکوت در آورد و در مواردی که سوالی داشت، میکروفون خود  را از حالت سکوت خارج کرده و از معلم مربوطه سوالات خود را بپرسد.

در کلاس های مجازی،  شلوغی و یا رفت و آمد اضافی هم در کار نیست که همین مسئله جلوی اتلاف وقت را می گیرد و کل زمان کلاس مفید می باشد.

در بیان تجربیات و فواید کلاس های آنلاین، یکی از دانش آموزان مطرح نموده بود که:

“چون فایل ها در برنامه آپلود می شوند، هم می توانیم معلم را ببینیم و از مطالب استفاده کنیم و در عین حال با داشتن زمان و تمرکز بیشتر، فایل های آپلود شده را بخوانیم و اگر تست بود با دقت و زمان بالاتر، هم سوالاتمان را مطرح کنیم هم تست بزنیم.”

همچنین یکی دیگر از دانش آموزان عنوان نمود که:

“با وجود نگرانیهای بسیاری که برای من و خانواده ام به علت شیوع بیماری کرونا پیش آمده بود که یکی از نتایج آن تعطیلی پانسیون بود، چرا که این تعطیلی می توانست منجر به عقب ماندن من از درسها شود، برگزاری کلاسهای آنلاین با حضور معلمان خصوصی پانسیون، بخش مهمی از نگرانی من را رفع نمود.

تا جایی که هم اکنون با خواندن به موقع دروس و پیش رفتن با برنامه های تنظیم شده قبلی، فکر میکنم از بقیه همسالانم که امکان حضور در پانسیون و استفاده از معلمان خصوصی مینروا را ندارند، بسیار جلوتر هستم.”

پانسیون مطالعاتی مینروا از طرق زیر، آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.

شماره تماس:  ۲۲۷۲۵۵۰۸ – ۲۲۷۲۵۱۸۲

آدرس: میدان تجریش، ابتدای خیابان ولیعصر، کوچه سلمک، پلاک ۶

اینستاگرام: http://www.instagram.com/minerva_academy1396

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *