در راستای شیوع ویروس کرونا از بهمن ماه سال جاری، بسیاری از اماکن و ادارات و همچنین مدارس و مراکز آموزشی تعطیل اعلام شدند.

در پی تعطیلی مدارس و آموزشگاه ها بسیاری از مراکز و موسسات وابسته آموزشی نیز تعطیل شدند.

اما از آنجایی که برگزاری کنکور زمان مشخص و از پیش تعیین شده دارد و علت آن اینست که دانش آموزان باید بتوانند برنامه ریزی دقیقی برای مطالعه کنکور داشته باشند،  تصمیم گیری جهت تعطیل کردن پانسیون های مطالعاتی کنکور، کار آسانی نبود.

اما در نهایت بسیاری از پانسیون های مطالعاتی از جمله پانسیون مطالعاتی مینروا به خاطر حفظ سلامت دانش آموزان و در جهت کمک به جلوگیری از شیوع بی رویه ویروس کرونا، پانسیون را تعطیل اعلام نمودند.

این در حالی بود که برنامه ریزی های مربوط به اردوی نوروز در پانسیون انجام شده بود و بسیاری از ثبت نام ها نیز صورت گرفته بود.

با این حال به خاطر کمک و همکاری با مسئولین  و مردم، برای هرچه سریع تر رها شدن از این بیماری، اردوی مطالعاتی نوروز نیز کنسل گردید.

تعطیل شدن مراکز آموزشی و تعویق کنکور

دانش آموزانی که خود رابرای برگزاری کنکور ۹۹ آماده میکردند و تعداد کثیری از آنها، در حال تحصیل در مقطع دوازدهم بودند، به طور واضح در سالی که گذشت یا به علت آلودگی هوا و از اواخر بهممن ماه بطور کامل، از حضور در مدرسه محروم شدند و امکان آموزش به صورت همیشگی و عادی از آنها دریغ گردید.

با وجود اینکه  بسیاری از مدارس اعم از غیر انتفاعی و دولتی تلاش نمودند که کلاس ها را به صورت اینترنتی برگزار نمایند و همچنین مسئولین صدا و سیما که سعی کردند بسیاری از برنامه های درسی و آموزشی را از طریق تلویزیون به دانش آموزان بیاموزند تا جلوی مشکلات تحصیلی گرفته شود، اما نمیتوان این مسئله را نادیده گرفت که دانش آموزان در این مدت از حضور در محیط آموزشی و آموزش یکسان در محیط مدرسه محروم شدند.

نبود اینترنت و یا امکانات یکسان در بسیاری از شهرها و نقاط محروم، یکی از دلایل و موانعی است که نشان می دهد که بسیاری از دانش آموزان در این مدت ( که مشخص هم نیست تا چه زمانی به طول انجامد)  از آموزش کامل و صحیح محروم بوده و  در سال دوازدهم که از مهمترین مقاطع تحصیلی به شمار می رود از حضور در کلاسهای درس در مدت زمان طولانی و به طور مداوم، بی بهره بوده اند.

پس در حالیکه به خاطر شرایط بحرانی به وجود آمده،  آموزش به صورت یکسان به  دانش آموزان ارائه نگردیده است، برگزاری کنکور در زمان از پیش تعیین شده  کمی می تواند غیرعادلانه  باشد.

چرا کنکور ۹۹ باید به تعویق بیفتد؟

سال گذشته نیز بحران سیل باعث بروز مشکلات بسیاری برای هموطنانمان گردید و افراد بسیاری بی خانمان و دچار مشکلات بیشماری گردیدند. تلاش زیادی شد که در سال قبل هم برگزاری کنکور به تعویق بیفتد، ولی این اتفاق نیفتاد.

اما امسال و این شرایط بحرانی بسیار شدید و همه گیر که منجر شد کنکور کارشناسی ارشد نیز به تعویق بیفتد، می تواند این را به ذهن متبادر نماید که مسئولین، هر چه سریعتر تصمیم گیری نموده و اعلام نمایند که تاریخ برگزاری کنکور ۹۹  به تعویق افتاده است.

کمک به جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا و همچنین کم نمودن اضطراب دانش آموزانی که علی الخصوص در این مدت نتوانسته اند دروس را در شرایط استاندارد و یکسانی بیاموزند، از جمله عوامل مهمی محسوب می گردند که می توانند منجر به اعلام تعویق کنکور ۹۹  گردند.

با امید به اینکه مردم ایران بار دیگر بتوانند از موقعیتی بحرانی با بیشترین آرامش و کمترین آسیب رهایی یابند و در این میان دانش آموزانی که با هدف موفقیت در کنکور تلاش میکردند و شبانه روز مشغول مطالعه بودند، با همکاری بیشتر مسئولین مربوطه، با نگرانی کمتر و انگیزه بیشتر به مسیر خود ادامه دهند.

برای اطلاع از زمان قطعی برگزاری کنکور و اطمینان از شایعه نبودن اخبار در مورد به تعویق افتادن زمان برگزاری کنکور، دانش آموزان عزیز می توانند اخبار موثق را از طریق سایت سازمان سنجش دنبال نمایند.

همچنین پانسیون مطالعاتی مینروا از طرق زیر، آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد:

شماره تماس:  ۲۲۷۲۵۵۰۸ – ۲۲۷۲۵۱۸۲

آدرس: میدان تجریش، ابتدای خیابان ولیعصر، کوچه سلمک، پلاک ۶

اینستاگرام: http://www.instagram.com/minerva_academy1396

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *