در حالیکه دانش آموزان برای کنکور ۹۹ خود را آماده میکردند، شرایط خاصی به وجود آمد که منجر به تعطیلی موقت پانسیون مطالعاتی گردید و مانعی شد جهت حضور دائم و هرروزه  آنها در پانسیون.

در شرایطی که  دانش آموزان سال یازدهم و  دوازدهم و یا کسانی که در حال مطالعه برای شرکت مجدد در کنکور۹۹  بودند، جهان با مشکل شیوع بیماری کرونا مواجه گردید.

این مسئله غیر قابل انکار است که  اگر دانش آموزان مواردی که به آن اشاره خواهد شد را در نظر نگیرند و دچار بی انگیزگی یا اضطراب مضاعف شوند،  بخش مهمی از برنامه ریزی های مطالعاتی  آنان تحت الشعاع  قرار خواهد گرفت.

اما بدون شک، با ماندن در خانه و انجام موارد ذیل  و اطمینان به  پایبندی و همراهی متخصصان،  مشاوران و  معلمان پانسیون مطالعاتی مینروا،  از این مرحله دشوار نیز در کنار یکدیگر، با سلامتی و موفقیت، عبور خواهیم کرد.

در شرایط قرنطینه، چگونه برای کنکور آماده شویم؟

یکی از مهمترین مواردی که هر فردی باید در زندگی خود بیاموزد و آن را تمرین کند، نحوه و چگونگی زندگی کردن در شرایط بحرانی است.

راه حل و روشی که در بحران، کمترین لطمه را به فرد وارد کند و حتی بتواند به بهترین و درست ترین شکل از بحران ها و اوضاع سخت روحی، جسمی، فردی و اجتماعی و حتی خانوادگی، استفاده کرده و از آنها با بیشترین  رضایت عبور نماید.

در این مسیر پیش رو، دانش آموزی که در مینروا ثبت نام کرده و نحوه  مطالعاتش  را بر اساس برنامه ریزی های پانسیون مطالعاتی مینروا تنظیم نموده است، باید بداند و مطمئن باشد که  معلمهای مینروا و مشاوران مربوطه، در هیچ شرایطی، دانش آموزان خود را تنها نگذاشته و به حال خود رها نمی کنند.

مشاوران پانسیون مطالعاتی مینروا به صورت آنلاین در این موقعیت خاص به وجود آمده نیز  همراه  دانش آموزان هستند. همچنین معلمان دروس مختلف بصورت آنلاین جهت هرگونه رفع اشکال و یا آموزش با دانش آموزان همکاریهای لازم را خواهند داشت.

وظیفه دانش آموزان در شرایط  قرنطینه

با وجود تلاشی که دانش آموزان برای موفقیت در کنکور ۹۹ از خود نشان میدادند و در حالیکه  با حضور ثابت و برنامه ریزی شده در سالن مطالعاتی مینروا شبانه روز مشغول مطالعه بودند، با شیوع ویروس کرونا مواجه شدند. این مسئله باعث تعطیلی موقت پانسیون جهت حفظ سلامت دانش آموزان گردید و بدین جهت تا پس از عید نوروز نمیتوانند در پانسیون مطالعاتی حضور داشته باشند.

اما وظیفه آنها اینست که با وجود اینکه مجبور شده اند در این ایام  و تعطیلات نوروز در خانه بمانند، بطور منظم به برنامه مطالعاتی خود ادامه دهند.

شرایط شیوع بیماری کرونا به صورتی است که باعث شده تا اطلاع ثانوی، خانواده ها حتی در ایام نوروز مجبور باشند از هرگونه رفت و آمد و  دید و بازدید نوروزی پرهیز نمایند تا سلامتی و جان خود و خانواده و اطرافیانشان را حفظ نمایند.

پس شاید این خود علتی باشد که دانش آموزی که قصد مطالعه برای کنکور ۹۹ را دارد، بتواند  در فضایی آرام  و در خانه،  برنامه ریزی  مطالعاتی تعیین شده  توسط مشاور تحصیلی  خود را به طور کامل و دقیق به انجام رساند.

اما اصلی ترین  وظیفه دانش آموز در چنین شرایطی اینست که به هیچ عنوان نا امید نشده و  دست از مطالعه بر ندارد و به این مطلب یقین و اطمینان داشته باشد که مشاوران و معلمان پانسیون مطالعاتی مینروا را همراه خود دارد و همین اطمینان از حضور باید باعث شود که دانش آموز ابداً  به خود نگرانی راه ندهد. چرا که دانش آموزی که در پانسیون مطالعاتی مینروا ثبت نام میکند فقط از یک فضای مطالعاتی بهره مند نمیشود.  استفاده از آموزش های  معلمان و مشاوران تحصیلی و روانشناسی از فوائد  دیگر پانسیون به حساب می آید  که در نتیجه  می توان گفت که حضور فیزیکی  در پانسیون مطالعاتی مینروا  فقط  یکی از چندین امکان موجود در این پانسیون به حساب می آید.

پس صرف خلاء حضور در پانسیون  در  شرایط  قرنطینه اجباری به وجود آمده، دانش آموز را فقط از بهره مندی از یکی از امکانات پانسیون محروم میکند که میتوان آنرا در  و با حفظ روحیه و امیدوارگی و پرهیز از بی انگیزگی،  جبران نمود.

برای پیشگیری و در امان ماندن از ابتلا به ویروس کرونا نکات و موارد بهداشتی را رعایت کنید. علی الخصوص مطالبی که توسط پزشکان متخصص عنوان میگردند را جدی بگیرید تا به زودی در کنار یکدیگر و با سلامت کامل و در شرایط عادی به مطالعه و زندگی شاد ادامه دهیم.

با ما در ارتباط باشید: ۲۲۷۲۵۵۰۸ – ۲۲۷۲۵۱۸۲

آدرس: میدان تجریش، ابتدای خیابان ولیعصر، کوچه سلمک، پلاک ۶

اینستاگرام: http://www.instagram.com/minerva_academy1396

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *