مشاوره تحصیلی انسانی | پانسیون مطالعاتی مینروا | شهریار خسروی

امروزه رشته علوم انسانی در دبیرستان از موقعیت بسیار خوبی نسبت به گذشته برخوردار شده است. خانواده ‌ها، مدارس و دانش‌ آموزان اقبال بسیار بیشتری نسبت به رشته‌ ی انسانی از خود نشان می‌ دهند. بسیاری از دانش‌ آموزان می‌ خواهند بدانند که مشاوره‌ تحصیلی انسانی چیست؟

چه کسانی باید در دبیرستان رشته‌ ی علوم انسانی بخوانند؟ رشته‌ های انسانی در دانشگاه کدامند؟ بازار کار رشته‌ ی انسانی در ایران چطور است؟ ادامه تحصیل در رشته‌ ی انسانی در خارج از کشور به چه صورت است؟ انتخاب رشته‌ ی خوب برای رشته‌ ی انسانی چه اصولی دارد؟

برای پاسخ به سوالات فوق به یکی از همایش‌ های مشاوره علوم انسانی شهریار خسروی، مشاور کنکور انسانی، مدال طلای المپیاد ادبی با سابقه‌ ی تدریس ادبیات کنکور و فلسفه و منطق کنکور رفتیم. آن چه در ادامه می‌ خوانید بخشی از صحبت‌ های شهریار خسروی است.

رشته ی علوم انسانی در دبیرستان

استاد خسروی در ابتدای این نشست از تعریف علوم انسانی با ارجاع به آثار فیلسوفی به نام میخاییل باختین صحبت کردند.

در ادامه با اشاره به تغییر رویکرد خانواده ها به علوم انسانی گفتند: «در گذشته خواندن رشته ی انسانی، شرکت در کنکور انسانی و حتی شرکت در مرحله ی اول المپیاد ادبی بسیار سخت بود. در شهرکرد، شهری که من در آن تحصیل کردم مشاوره ی تحصیلی رشته ی انسانی وجود نداشت و حتی خواندن رشته ی انسانی در مدرسه ی ما حالت یک کار ممنوع داشت.»

ایشان به اشاره به مشکلات ادامه ی تحصیل در رشته ی انسانی ادامه داد: «امروزه اوضاع بهتر شده است. مشاوره کنکور انسانی در مدارس رایج شده و خانواده ها به این رشته اقبال بیشتری نشان داده اند.

جامعه ی امروز ایران فهمیده است که برای حل مشکلات پیچیده ی خود به متخصصانی در علوم انسانی نیاز دارند و انتخاب رشته ی انسانی در مدارس رایج شده است.

ادامه تحصیل در رشته‌ی حقوق، رشته ی روانشناسی، رشته ی مدیریت و اقتصاد و حتی رشته هایی مثل ادبیات، فلسفه و غیره برجسته شده است.»

خسروی ادامه داد: «حتی شاهدیم که در کنار رشته ی انسانی، کنکور اختصاصی زبان و کنکور هنر هم امروز مورد توجه بیشتری قرار دارد. امروز در مدارس مشاور کنکور هنر داریم و این پدیده ای است که ده سال پیش وجود نداشت».

مشاوره ی تحصیلی کنکور انسانی | پانسیون مطالعاتی مینروا | شهریار خسروی

موفقیت در کنکور انسانی

استاد خسروی در ادامه به امکان موفقیت در کنکور انسانی و امکان ورود به دانشگاه پرداخت و گفت: «خوشبختانه ورود به دانشگاه های معتبر داخلی و خارجی از طریق شرکت در کنکور رشته ی انسانی و کنکور هنر و زبان راهی چندان دشوار نیست.

به خصوص خوبی این رشته ها آن است که هنوز آموزش آن ها در دبیرستان به صورت کامل به صورت تجاری در نیامده و قبولی در دانشگاه در این رشته ها نیازمند صرف پول فراوانی نیست.

با برنامه ریزی، پشتکار و خلاقیت فردی حتی بدون نیاز به هیچ کلاس گروهی و خصوصی و با اتکا به کتاب های درسی و نه کتاب های تست آن چنان می‌ توان به موفقیت رسید.»
در حال حاضر استاد خسروی در هفته چند نوبت در آکادمی مینروا  حضور می یابند و گاه برای دانش آموزان درباره ی انتخاب رشته ی کنکور انسانی، برنامه ریزی و هدایت تحصیلی رشته ی انسانی و بازار کار رشته ی انسانی برای دختران و پسران صحبت می‌ کنند.

هزینه ی مشاوره تحصیلی رشته انسانی در آکادمی مینروا

هزینه مشاوره عدد ثابتی نیست. از سویی شما می‌ توانید از مشاوره ی رایگان رشته ی انسانی و مشاوره ی تلفنی رشته ی انسانی با مشاوران زبده و متخصص بهره مند شوید و از سوی دیگر می‌ توانید در مشاوره ی خصوص و طرح سالیانه مشاوره آکادمی مینروا بهره مند شوید.

پیج اینستاگرام آکادمی مینروا:

http://www.instagram.com/minerva_academy1396

برای آشنایی بیشتر با دیدگاه های استاد این‌جا را نگاه کنید:

http://www.pishkhaan.net/news/34643

آدرس ایمیل استاد خسروی:

Khosravi_shahriar@yahoo.com

کانال تلگرام استاد خسروی: @shahriarkhosravii

نقشه ای از شعر معاصر ایران شریف

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *